W dniu 10 września 2015 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się konferencja podsumowująca realizację partnerskiego projektu „Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego”, realizowanego wspólnie z 10 JST (Powiatem Rybnickim i Wodzisławskim; Miastem Jastrzębie-Zdrój, Radlin i Wodzisław Śląski; Gminą Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice i Gminą Miejską Żory), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Konferencja skierowana była między innymi do Beneficjentów Projektu i odbyła się pod hasłem „Internet bez tajemnic - czyli plusy i minusy korzystania z sieci” czyli poruszała kwestie dotyczące bezpieczeństwa w sieci Internet oraz możliwości wykorzystywania Internetu w praktyce.

 

Zgromadzonych gości przywitał Adam Wawoczny – Kierownik Projektu, który podsumował realizację projektu „Internet w każdym domu…”, informując, iż w ramach ww. przedsięwzięcia przeprowadzono 47 szkoleń, zakupiono i przekazano komputery Beneficjentom, a także sfinansowano dostęp dla Internetu dla 466 gospodarstw. Dodatkowo utworzono i wyposażono w komputery 53 lokalizacje, powstała również strona internetowa projektu. Projekt przyczynił się m.in. do: wzrostu kompetencji w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych dzięki szkoleniom i codziennemu korzystaniu z komputera, rozwoju osobistego poprzez korzystanie z Internetu, a także do zwiększenia szans związanych z poszukiwaniem/zmianą pracy zawodowej dzięki dostępowi do Internetu.

 

 

Uczestnikom spotkania przybliżone zostały wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci Internet takie jak: zagrożenia wirusowe, świadome i odpowiedzialne korzystanie Internetu, kwestie związane z prawami autorskimi, sposoby na bronienie się przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z sieci. Omówione zostały również kwestie bezpieczeństwa zakupów i płatności internetowych, a także ochrona dzieci w Internecie. Kolejna część konferencji poświęcona została kwestiom uzależnienia od Internetu. Podczas konferencji nie pominięto zagadnień dotyczących załatwiania spraw urzędowych za pomocą platformy ePUAP, SEKAP.

Każdy uczestnik otrzymał materiały konferencyjne z zestawem podręczników w pliku pdf tj. lekcjami dot. obsługi komputera m.in. nt. korzystania z darmowego oprogramowania, stosowania się do netykiety, drukowania dokumentów, rozmów wideo, pobierania obrazów z aparatu, czy też pracy w pakietach biurowych.

Konferencja była  współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego”.

DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Przypominamy, iż trwa rekrutacja Beneficjentów Ostatecznych do projektu pn. „Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Register to read more...

20 września zakończyły się instalacje sprzętu komputerowego i podłączania Internetu u 466 uczestników projektu "Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego”

U każdej osoby, która została zakwalifikowana do projektu i odbyła szkolenie zainstalowano komputer DELL OptiPlex 9020 Small Form Factor z monitorem DELL E-series E2014H 19,5”. Dodatkowo każdy komputer posiada system operacyjny Microsoft Windows 8.1 Professional, oprogramowanie antywirusowe ESET Smart Security oraz oprogramowanie umożliwiające zdalną inwentaryzację i wsparcie techniczne.

Ponadto 53 lokalizacje na terenie Subregionu Zachodniego, w ramach tzw. działań koordynacyjnych, otrzymały również sprzęt komputerowy DELL OptiPlex 9030 All in One, które pomoże mieszkańcom subregionu w walce z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu. Szczegółowa lista punktów, gdzie można bezpłatnie skorzystać z sprzętu wraz z dostępem do Internetu znajduje się na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania punktów i korzystania z zestawów komputerowych.

Zapraszamy do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego

Register to read more...

Szanowni Państwo,

w przypadku wystąpienia problemów z Internetem lub sprzętem komputerowym otrzymanym w ramach projektu „Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego” prosimy o kontakt:

 

AWARIE INTERNETU

TEL. 32 440 80 00

E-MAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

AWARIE SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

TEL. 32 606 98 01

E-MAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

UWAGA!!!

Beneficjenci z Miasta Wodzisławia Śląskiego, ze względu na specyfikę sieci, do której zostali Państwo podłączeni wszelkie awarie dot. sprzętu i Internetu proszę zgłaszać, tylko i wyłącznie, pod poniższymi danymi kontaktowymi:

TEL. 513 384 514

E-MAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  (W temacie wiadomości koniecznie : Internet w każdym domu)

Od 31 marca 2014 roku rozpoczyna się rekrutacja Beneficjentów Ostatecznych do projektu pn. „Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Register to read more...

Szanowni Państwo,

zapraszamy do galerii zdjęć projektu. Tam na bieżąco zamieszczane są fotografie z przeprowadzonych szkoleń z podstawowej obsługi komputera i dostępu do Internetu, jak i innych wydarzeń z realizacji projektu "Internet w każdym domu...".

Szanowni Państwo,

witamy na stronie internetowej projektu pn. "Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego", który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Register to read more...

Już 10 lipca ruszają szkolenia z zakresu podstawowej obsługi komputera i dostępu do Internetu dla Beneficjentów Ostatecznych projektu „Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego”.

Register to read more...

"Dotacje na Innowacje", "Inwestujemy w Waszą Przyszłość"
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

  • poig
  • subregion
  • ue
rodzina
Jesteś Beneficjentem Projektu? Przejdź do działu „Strefa Uczestnika”, a w nim bieżące informacje o realizacji projektu w każdej jednostce, rekrutacji i szkoleniach oraz całość niezbędnej dokumentacji... Czytaj więcej...
biuro
Chcesz skorzystać z komputera z bezpłatnym dostępem do Internetu w Twojej miejscowości? Przejdź do działu „Punkty koordynacyjne”, w którym zamieszczono podstawowe informacje o publicznych punktach dostępu do Internetu tworzonych w ramach projektu… Czytaj więcej...
galeria
Zapraszamy do galerii zdjęć Projektu, a w niej zdjęcia ze spotkań organizacyjnych, szkoleń Beneficjentów i innych wydarzeń związanych z realizacją przedsięwzięcia …. Czytaj więcej...